Home � Bilim | Din | Sanat ve Edebiyat

Harun Yahya Safsatası ve Evrim Gerçeği - kitap önerisi

 

 

      Bilim ve Gelecek kitaplığından 2008'de 1. baskısını, 2009'da da 2. baskısını yapmış olan bu kitabı herkesin okumasını tavsiye ediyorum. Özellikle Harun Yahya'nın atlasındaki içler acısı bilimsel hataları gözler önüne seren kitap, "Bilimin safsataya yanıtı" isimli 1. bölümle başlıyor, komik iddialara tek tek cevap veriyor, bilimsel gerçeklerle bu iddiaları yerle bir ediyor.

 

    2. bölümde akıllı tasarımın akılsızlığı anlatılıyor.

 

    3. bölümde de yaratılışçılığın küresel merkezi ABD'yi ve arka planda işleyen gerçek çarkları anlatırken, son olarak "Evrim kuramı yok sayılarak bilim yapılamaz" isimli 4. bölümle güzel bir final yapıyor. Kitap aslında çeşitli bilim insanlarının makale ve yazılarından derlenmiş 450 sayfalık bir özet. Sadece evrimi ve evrim karşıtlarının düşünce yapısını anlamak için değil, karşınıza çıkarılabilecek bilimdışı savlara cevap vermek için de çok güzel bir kaynakça olmuş. Biraz basit kalmış, evet. Ama olsun, bence gayet faydalı bir kaynak kitap olmuş evrimi yeni öğrenenler için. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

  •    Bu kitabın çok daha geniş versiyonu, Özgür Düşünce Hareketi olarak açtığımız Argüman Arşivi'dir. Oradaki iddialardan ilginizi çekenleri seçerek okuyabilirsiniz. 

 


 


 

Add comment
  Country flag
biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading