Home � Bilim | Sanat ve Edebiyat

Richard Dawkins - The Magic of Reality (Gerçeğin Büyüsü) isimli yeni kitabını anlatıyor

   13/09/2011 tarihinde BBC’de yayınlanan Newsnight isimli TV programında sunucu Jeremy Paxman’ın konuğu olan Richard Dawkins, 12 yaş sonrası çocuklara hitabeden ama her yaştan insanın okuyabileceği yeni kitabı The Magic of Reality” (Gerçeğin Büyüsü) ile ilgili sorulara cevap veriyor.


 

 

 

    Ayrıca geçen sene çıkan kitap, bu sene de İstem Fer tarafından Türkçe'ye çevrilerek yayınlanmış bulunuyor. (Kitap ve yayınevi detayları)
“Benden sıklıkla gençler için güzel bilim kitapları önermem istenir. Bundan sonra tereddüt etmeme gerek kalmadı. Gerçeğin Büyüsü, çok az bilinen gerçekleri çok yaygın olarak inanılan masallardan ayırırken Evren hakkında hepimizin merak ettiği sorulara değinen güzel, kolay anlaşılır ve geniş çaplı bir kitap sunuyor. Bu nedenle, belki de bilimi popülerleştirme işini en iyi yapan kişi olan Dawkins'in ustaca ve edebi üslubuyla yazılmış ve Dave McKean tarafından nefis bir şekilde resimlendirilmiş bu kitap her yaştan insan için etkili bir kaynak olmalı. İnsan başka ne isteyebilir ki?”

-Lawrance Krauss

 

 

 

(Orijinal kapak tasarımı)

 


 


 

 

 


Add comment
  Country flag
biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading