Home � Bilim

Evrimin ağzımızdaki kanıtı: 20 yaş dişleri

  

   Bilim ve Gelecek dergisinin bu ayki (Ağustos 2012) sayısında, evrim karşıtlarının bilgisizce saldırdığı konulardan birisi olan 20 yaş dişleri ve genelen diş-çene evrimiyle ilgili bir yazım yayınlandı. Bu konuda olasılıkla bulabileceğiniz en kapsamlı Türkçe kaynak olması bağlamında, olabildiğince derli toplu bir bilgilendirme yapmış olduğumu umuyorum. "Evrimin ağzımızdaki kanıtı: 20 yaş dişleri" başlıklı bu yazıyı okumanız halinde fikir ve eleştirilerinizi bana iletmenizden memnun olurum.


   Bu sayıda daha da önemlisi, bana bu fırsatı sunan ve buradan bir kez daha kendisine teşekkürlerimi iletmek istediğim sayın Doç. Dr. Kerem Cankoçak'ın "Tanrı parçacığı insanın eline geçti" başlıklı; Higgs’li evren neye benziyor? Higgs sonrası fizik / Süpersimetri ve çokboyutlu uzaylar/ Her Şeyin Teorisi ve Çoklu Evrenler gibi konuları ele alan çok ilginizi çekeceğini düşündüğüm, bilgilendirici ve renkli bir yazısı bulunuyor.  Elbette dergideki diğer yazılar da bir o kadar ilgi çekici her zamanki gibi, ama blogumu takip edenler olarak bu iki yazıdan özellikle haberiniz olsun istedim. Keyifli bir okuma ve bilgilenmeniz dileğiyle..

 

   NOT: Dergiyi D&R ve benzeri bütün büyük kitapçılarda bulabilir, ayrıca buraya tıklayarak online abonelik yaptırıp internetten okuma fırsatı da bulabilirsiniz. 

 


Add comment
  Country flag
biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading